https://pokus.blog.idnes.cz/c/271996/K-cemu-valky.html

Tento pokus o blog jsem uveřejnil v červnu 2012. Dle pravidel jsem nemohl vstoupit do diskuze.Proto se o to pokouším až nyní na vlastním blogu.tehdy v prvním týdnu otevřelo ten pokus o blog asi 1400 lidí reagovalo 10 ,všichni záporně mnozí s huronským smíchem.je rozumné myslit si, že absolutní většina se mýlí ?

 

 

Pokorný

Válka je v souladu s přírodním zákonem, že rozmnožovat se může ten nejschopnější a nejsilnější. Ty slabší musí zotročit a vyhubit, jak to vědecky odkryl i Darwin . Válčí spolu samci všech zvířat, lidským válkám se podobají války mravenců a jiného společenského hmyzu, Válčili spolu lidé. Až do doby válek jaderných si zachovávala válka tento smysl. Od svržení první atomové bomby se stala alespoň v lidské společnosti nesmyslnou. Žádný živočich ani člověk do konce druhé války nezanechal po sobě Zemi neobyvatelnou. Nevhodnou pro život člověka a vyšších živočichů.jak by to udělala příští jaderná válka. .Proto ztratila válka alespoň celosvětová smysl.Jak z toho rozeberu jinde. Zmíním se i o válkách lokálních či občanských,

Netřeba dokazovat, že válka se vyhrává ve zbrojovkách laboratořích továrnách. Pro válku jsou nejdůlžitější rozvědky , špionáž, kontrašpionáž.

Za druhé války byly počítače v plenkách. Proběhla téměř bez nich.

V roce 1938 bylo jasno, že válku prohraje osamocené Ćeskoslovensko, Polsko, RakouskoProč nechce nikdo , alespoň z diskutujících k tomuto blogu uznat, že když mám stokrát více informací mohu předpovědět vítěze bitvy či války stokrát přesněji.Jenže vypočíst všechny kombinace možností není jak všichni diskutující uznávají v lidských silách. Pokud si k tomu lidé přiberou počítač ten jim výsledek třeba v procenntech vydá okamžitě. Nepochybuji, že každý, kdo chtěl v posledních dvaceti létech vést válku, poradil se napřed s počítačem.Dal a dá mu jednoduchou tázku. Kolik je procent pravděpodobnosti, že ji vyhraji.Když vyjde 49 a méně,nepustí se do ní,Tím jsme byli ušetřeni mnoha válek . Prostý člověk si vyhodnotí politickou situaci i informace které má každý k dispozici natolik dobře, že i bez počítače určí vítěze na nejméně 70 procent. Situaci podáme počítači na příklad v počtu tanků, letadel a jiné výzbroje kterou sečteme u předpokládaných spojenců, útočníka či toho, kdo se brání.V kadém případě. K čemu války když příští světová válka by zanechala zemi neobyvatelnou.K tomuto zjištění nepotřebujeme počítače. Einstein řekl: „Nevím jakými prostředky se povede třetí světová válka ale ta čtvrtá se povede klacky a kameny.“ Spíše bych řekl. Čtvrté války se obávat nemusíme, protože nebude nikoho živý kdo by ji vedl.

 

Závěr: Války nevedou počítače, ale lidé. V tom mají diskutující pravdu .Pravdou rovněž je, že bez počítače a jeho rychlého zhodnocení všech do něho vložených informací, tedy počty a složení výzbroje, vojáků, spojenců, morálky a výsledků špionáže dnes žádný štáb ani jednotlivý velitel válku nezačne ani nepovede. I to přispělo k tomu, že do mnohých plánovaných válek se nikdo nepustil. I přímo za bitvy se velitel řídí výstupy počítačů jak lze dohledat na příklad ve válce v Kuvajtu či Iráku na internetu.


 


 


 


 

Blog k čemu války poznámky

 

 

 

 

K čemu války?

Domnívám se, že schopný programátor je dnes s týmem odborníků schopen sestavit počítačový program, který s devadesátiprocentní pravděpodobností během několika vteřin vydá výsledek války mezi dvěma nebo třeba dvaceti libovolnými státy nebo kombinacemi jejich válečných koalic a seskupení. Většinu k tomu potřebných údajů si může vyhledat dnes třeba na internetu každý. Známe počty vojáků, počty jednotlivých zbraní, jaderných a jiných hlavic. Když dovedeme  zjistit volební preference politických stran,  znamená to,  že stejným způsobem můžeme získat i morální profily a nadšení vojsk . Detajlní výsledky rozvědek k tomu můžeme přidat. Neschází nám nic k tomu abychom mohli z těchto údajů zjistit kdo vyhraje kterou bitvu a celou válku . Možná namítnete na příklad .Ve druhé válce nemohli Němci zjistit kde bude podniknuta invaze, či jiná operace. Pokud v příští válce takové zprávy rozvědky neopatří, uvedený počítačový program řekne,  jak by invaze na předpokládaném místě dopadla. Není nic, co by štáby mohly zjistit lépe bez počítačů. Konečně když by někde počítač nevzal v úvahu všechna data a okolnosti, mohou je znepřátelené štáby vybojovat mezi sebou na počítači a výsledek bude stejný jako ve skutečné válce. Závěr: V době počítačů je válka anachronismem. Zbrojit  třeba  aby výrobci zbraní vydělávali skutečně, ne virtuálně? Bohužel, dosud třeba zbrojit skutečně ne virtuálně. Počítač i realita určí vítěze ze skutečné výstroje v době konfliktu, nikoliv z bohatství státu a z jeho kont v bankách

.Válku lze bezpečně nahradit tím, že počítač určí s 90 procentní pravděpodobností, kdo by ji vyhrál. To samo by zachránilo několik milionů životů, možná i lidstvo jako takové.

Bohužel zatím Je třeba zbrojit skutečně nejen virtuálně .Vypočíst , na kolik zbraní má který stát financí nestačí. I když dnes známe finanční bohatství států na korunu . Peníze v bankách nikoho od napadení neuchrání ani žádnou válku nevyhrají Proto je zatím nutné udržovat výzbroj států na co možná nejvyšší úrovni. Z této skutečné úrovně pak počítač určí, kdo válku vyhraje.

Závěr zní. Počítač může s velkou pravděpodobností  určit  vítěze každé války, ale dosud nenahradí skutečné materiální vyzbrojení států . Nepřipraví zbrojaře o zisky.

To byl případ Hitlerova Německa. Po válce bylo chudé, Hitler však věnoval všechny prostředky na zbrojení  byť to mnělo Německo mírovou smlouvou zakázané. Anglie, Francie ,  Amerika ani jiní nezbrojili. Druhá světová válka je zastihla se zbytky zastaralé výzbroje z té první války. Kdyby Churchil  povolil Angličanům zvednout ruce nad hlavu , zmocnil by se Hitler celého světa, včetně Ameriky. Odporem Anglie získal svět čas dohnat mezeru ve zbrojení.

Jak zabránit nutnosti zbrojení ?  Pro celosvětový mír je nutno vytvořit jednu armádu. Armádu OSN, armádu všech a ostatní armády zrušit .  Základem jediné špičkově vyzbrojené celosvětové armády budou dosavadní mírové síly OSN ( Modré přilby).

Základem trvalého světového míru je demokratizace celé světové politiky. Jak toho dosáhnout  ?

Úlohu světového četníka převést z USA na OSN.

OSN silou donutí všechny státy k tajným, svobodným volbám, které se budou v určených intervalech povinně opakovat.

Co budou dělat zbrojaři, tedy ti dnes nejmocnější až dokonale vyzbrojí jednotky OSN ?

Ti jediní by teoreticky mohli být proti světovému odzbrojení.

Jde o lidi se špičkovou inteligencí. Budou technicky zajišťovat řešení globálních problémů lidstva počínaje dobýváním vesmíru a ochranou před asteroidy ,  přes alternativní zdroje energie až po zásobování lidstva pitnou vodou. Nebudou se cítit zbyteční ani neschudnou . Budou rádi spolupracovat na prestižních a výnosných projektech, na které odzbrojení uvolní velké finanční prostředky a  které prospějí všem. Tedy na odzbrojení bude mít zájem sto procent lidstva.

                                                                                         MUDr Pokorný Karel

 

 

 

V

 

 

 

 

z-VV-na-bliti


 

Valka (konflikt obecne) je zdrojem pokroku. A je lidem prirozena. S tim nenadelas nic.

z-VV-na-bliti

Buhahaaa...

..."Úlohu světového četníka převést z USA na OSN. OSN silou donutí všechny státy k tajným, svobodným volbám, které se budou v určených intervalech povinně opakovat." >> tak to me rozsekalo. Impotentni OSN patri zrusit bez nahrady, je to akorat zvanirna.

-

Valka (konflikt obecne) je zdrojem pokroku. A je lidem prirozena. S tim nenadelas nic.

z-VV-na-bliti

Buhahaaa...

..."Úlohu světového četníka převést z USA na OSN. OSN silou donutí všechny státy k tajným, svobodným volbám, které se budou v určených intervalech povinně opakovat." >> tak to me rozsekalo. Impotentni OSN patri zrusit bez nahrady, je to akorat zvanirna.


 

- Jsme spolu s USA členy NATO, Proto nám USA jako světový četník vyhovuje.Přes to USA hájí přednostně své zájmy. Proto nezakročila a ani NATO na příkad v Rwandě kde při Genocidě bylo surově zabity miliony lidí.Nezakročila ani v srpnu 1968 při invazi soc.států do ČSR.Naopak přesvědčila neoopodstatněně OSN schválit válku proti Husainovi, ač žádné zbraně hromadného ničení neměl, ale měl naftu, . Je jasné, že Amerika by se bránila předat svou neoficiální roli světového četníka do rukou OSN. Nanejvýš by se odmítla vzdát své armády ale vojensky proti OSN by nikdy nezasáhla a ani se nespojila s diktátory.Spontáně vzniklá povstání v Africe, hlavně v Egyptě a Lybii svědčí o touze většiny lidí po demokracii. Tato povstání svrhla diktátory i bez vojenské pomoci OSN, povstalci by jistě tuto pomoc uvítali. Bubarak i Kadafi neodevzdaly svou moc dobrovolně.Přes to nebylo třeba dodávat a ponechávat v zemi modré přilby. Okupační vojska musí v dobité zemi nechávat diktátoři. Dělal to Hitler i Stalin.Diktátoři vAfrice se nevrátí už proto, že jsou mrtví.To platí i o Iráku.Že budou pokusy nastoliit vojenskou diktaturu je možné, ale lid si ji nepřeje.a v tomto případě bude moci OSN s požehnáním rady bezpečnosti zakročit. V době Internnetu a jeho sociálních sítí je diktátorům odzvoněno.

Valka (konflikt obecne) je zdrojem pokroku. A je lidem přirozena. S tim nenadelaš nic.

Pokorný:

Válka je v souladu s přírodním zákonem, že rozmnožovat se může ten nejschopnější a nejsilnější, jak to vědecky odkryl i Darwin . Válčí spolu samci všech zvířat, lidským válkám se podobají války mravenců a jiného společenského hmyzu, Válčili spolu lidé. Až do doby válek jaderných si zachovávala válka tento smysl. Od svržení první atomové bomby se stala alespoň v lidské společnosti nesmyslnou. Žádný živočich ani člověk do konce druhé války nezanechal po sobě Zemi neobyvatelnou. Nevhodnou pro život člověka a vyšších živočichů. Proto ztratila válka smysl nejen z hlediska biologických Darwinových zákonů..

 

petrph

už podle toho Německa vidíte,

že by ten program musel řešit zcela jiné informace. Například v případě 2.světové by musel oznámit, že Německo nemůže vyhrát válku-protože, podle podmínek Versailleské smlouvy si nesmí postavit ani silnou armádu, ani silné válečné loďstvo.Jenže, Německo vesele , zbrojilo, aniž západní státy , Anglie a Francie ničehož namítaly.. Že později už se Německu skoro, skoro podařilo dobýt Moskvu-jenomže Rusové využili tu informaci že Japonci na ně nezaútočí na Sibiři, a stáhly do Evropy svoje silné východní jednotky. Byla otázka zda a kdy bude Amerika ochotna vstoupit do války.. Jak bude fungovat koalice Rusko-Británie, USA..

Neboli,většina informací, které by takový program musel řešit, by byla politická, a zde je spolehlivost mnohem,mnohem nižší. Kdybych srovnal pozdější situaci, nikdo  nepomohl Maďarsku v roce 1956,ČSSR 1968,ani polské Solidaritě 1980...Ale naopak na osvobození maličkého Kuvajtu v roce 1991 se spojilo 28 států z celého světa....

0/0

5.6.2012

 

 

Můj názor (Pokorný)

Anglie, Francie, i Amerika po první válce zbrojily jen velmi málo. Jejich zbrojní arzenály pocházeli v době vypuknutí války druhé z větší části ze zbraní zbylých z té první války.Že Hitler vydává včechny prostředky na zbrojení i na Úkor na příkad potravin, věděl každý. Věděl jsem to i já jako kluk. Němci se snažili být ve všem soběsttační, aby nemuseli v cizině nakupovat a zbyly všechny prostředky na zbrojení. Kdo v té době ještě nežil jako já, může o tom najít nesčíslně důkazů.Třeba i v tvorbě Karla Čapka.( Krakatit, Bílá nemoc, Válka s mloky, Matka) Likvidaci nezaměstnanosti založil Hitler právě na zbrojení ač všude vykřikoval, že je pro mír.

Netřeba dokazovat, že válka se vyhrává ve zbrojovkách laboratořích továrnách. Pro válku jsou nejdůlžitější rozvědky , špionáž, kontrašpionáž

Za druhé války byly počítače v plenkách. Proběhla téměř bez nich.

V roce 1938 bylo jasno, že válku prohraje osamocené Ćeskoslovensko, Polsko, RakouskoProč nechce nikdo , alespoň z diskutujících k tomuto blogu uznat, že když mám stokrát více informací mohu předpovědět vítěze bitvy či války stokrát přesněji.Jenže vypočíst všechny kombinace možností není jak všichni diskutující uznávají v lidských silách. Pokud si k tomu lidé přiberou počítač ten jim výsledek třeba v procenntech vydá okamžitě. Každý, kdo chtěl v posledních dvaceti létech vést válku, poradil se napřed s počítačem.Dal a dá mu jednoduchou tázku. Kolik je procent

pravděpodobnosti, že ji vyhraji.Když vyjde 49 a méně,nepustí se do ní,Tím jsme byli ušetřeni mnoha válek . Prostý člověk si vyhodnotí politickou situaci i informace které má každý k dispozici natolik dobře, že i bez počítače určí vítěze na nejméně 70 procent. Politickou situaci podáme počítači na příklad v počtu tanků letadel a jiné výzbroje kterou sečteme u předpokládaných spojenců útočníka či toho, kdo se brání.V kadém případě. K čemu války když příští světová válka by zanechala zemi neobyvatelnou.K tomuto zjištění nepotřebujeme počítače. Einštein řekl: „Nevím jakými prostředky se povede třetí světová válka ale ta čtvrtá se povede klacky a kameny.“ Spíše bych řekl. Čtvrté války se obávat nemusíme, protože nebude nikoho živý kdo by ji vedl.

 

Závěr: Války nevedou počítače, ale lidé. V tom mají diskutující pravdu .Pravdou rovněž je, že bez počítače a jeho rychlého zhodnocení všech do něho vložených informací, tedy počty a složení výzbroje, vojáků, spojenců, morálky a výsledků špionáže dnes žádný štáb ani jednotlivý velitel válku nezačne ani nepovede. I to přispělo k tomu, že do mnohých plánovaných válek se nikdo nepustil. I přímo za bitvy se velitel řídí výstupy počítačů jak lze dohledat na příklad ve válce v Kuvajtu či Iráku na internetu.

válka a počítače