diktátor v demokracii.

16.4.2018

Diktátor v demokracii.

 

Hlavnímn znakem demokracie jsou tajné volby .Tajnými volbami si demokraticky můžeme zvolit na jedno volební období třeba i diktátora, ale nikoliv diktaturu. Diktátora můžeme volit i ve volbách dalších pokud jsme s ním spokojeni a ústava jeho opětovné zvolení dovoluje. Máme pak diktátora, ale nikoliv diktaturu, protože tajné volby jsou kardinálním znakem demokracie. Pokud diktátoru svěříme volbami veškerou moc abychom se nemuseli o věci veřejné starat, máme zde ješttě pojistku, že nás nepopraví v tom , že OSN bude garantovat lidská práva a v prvé řadě zakáže věznění a popravy pro politické názory. A tato práva třeba silou vynutí. I v demokracii bude mít diktátor v prvé řadě snahu abychom s ním byli spokojeni a v příštích volbách ho znovu zvolili,

Stále slyšíme pochybnosti, zda je v Rusku za tajně svobodně opakovaně voleného prezidenta Putina demokracie. Je, protože jsou zde tajné volby.

V mnoha demokraicijích, na příklad v USA, Rusku, Česku na Ukrajině vládnou oligarchové. Oligarchie vládne i v diktátorské Číně. Je to vláda toho ekonomicky nejúspěšnějšího . Jen se obávám, že ten nejúspěšnější bude musit převzít veškerou moc, tedy ať chce či ne stane se diktátorem.

Česko je vyjímečné tím, že má předsedu vlády oligarchu ale prezident tam oligarchou není.

V souvislosti s událostmi v Sýrii se chystá návrh reformy OSN. Vhodná příležitost prosadit tam větu, která řeší v politice vše.

Zní OSN v případě nutnosti i silou prosadí ve všech státech tajné, svobodné volby, ktré se budou povinně v dohodnutých intervalech opakovat.

To je jednoduchá cesta k vymýcení diktatur a válek.

 

https://k-cemu-valky-cz.webnode.cz/veta-ktera-resi-v-politice-vse/