K čemu války ? stav k 16.7.2017.

16.7.2017

K čemu války. Stav projektu k 16.7.2017.

Začnu větou, která řeší v politice vše: OSN v případě nutnosti i silou donutí všechny státy k tajným svobodným volbám, které se budou v dohodnutých intervalech opakovat.

Tato věta řeší i to,když si voliči zvolí diktaturu .Diktátor se bude snažit, aby byl zvolen i v příštích volbách. Pokud s ním bude národ nespokojen bude vystřídán.Čili i diktatura může vládnout jen jedno volební období což v praxi znamená že je od počátku demokracií.

    Přírodní zákony, jako je ten, že vládnout a množit se může jen ten nejsilnější ,ostatní zotročí nebo vyhubí všemi dostupnými prostředky, včetně války, nemůže změnit žádný politik ani parlament. Až do konce druhé světové války měla válka nějaký smysl.Od zavedení zbraní hromadného ničení neřeší již válka nic, protože zanechá neobyvatelnou planetu. Zahyne a množit se nebude ani vítěz války. Názory, že tomu tak nebude, nesdílím.

    Většinu globálních problémů lidstva a Země řeší rozumný počet obyvatel Země. Pamatuji ještě počet dvě miliardy k datu mého narození roku 1923. Za jednu generaci je obyvatel sedum miliard. Rozumný počet netřeba získat válkami, ale vzděláním třetího světa. Ženy rozvojových zemí ze základním vzděláním mají v průměru málo přes 2 děti.

Druhá světová válka zahubila kolem 70 milionů lidí za 6 let. Strašné číslo. Bohužel zanedbatelné .Dnes se rodí ročně 80 milionů lidí. Další válka by zanechala neobyvatelnou Zemi. To bohužel pro lidstvo není řešení.

Příští válka zabije i toho nejschopnějšího i když každý ekonom a politik si může přesně spočítat, kdo by byl jejím vítězem a vyjádřit to matematicky přesně.

Vítězem příští války by byl ten nejschpnější a ekonomicky nejúspěšnější stát, nebo koalice. Už proto, že by si mohl opatřit nejvíce špičkových zbraní. Proto ho musí OSN prohlásit za vítěze války,se všemi k tomu náležícími právy pokud by se zdála válka nevyhnutelnou. Zaslouží si to i morálně proto, že než se stal nejúspěšnějším, musel pro lidstvo a svět nejvíce vykonat . Nejschopnějšího mohou přesně vybrat ekonomové. Jeho úspěšnost lze vyjádřit v přesných jednotkách, třeba v dolarech a tu zná celý svět. Každý ji může najít třeba na internetu.

Věta v úvodu vylučuje nebezpečí, že nejschopnější by vládl jako diktátor a pošlapával lidská práva.

Nemohu za to, že cesta k míru je tak jednoduchá.