Čím nahradit války ?

11.10.2016

 

Čím nahradit války ?

 

Je spravedlivé rozdělovat zdroje podle počtu a hustoty obyvatel ?

Ve válce vítězí ten nejlépe vyzbrojený, nikoliv pravda.

 

 

 

Huronský smích, který provázel mou první stránku blogu k čemu války a ani jedno kladné hodnocení myšlenky , že války nejsou nezbytné, mne nutí k zamyšlení . Je poviností každého nejen kritizovat a zaztracovat, ale mít nějakou představu jak by řešil diskutovaný problém,Může také zrovna říct, že řešení přenechá jiným a sám bude doufat ,že nějak přežije. Již jsem číselně ukázal na to, že v dosud největší válce padlo celosvětově asi 90 milionů lidí.Už i milion se zdá zbytečným utrpěním. Ukázal jsem i na to, že dopad takového množství zabitých na světovou populaci je zanedbatelný na světě, kde tato hrůza proběhla za 6 let, když se ročně rodí 80 milionů lidí .Když jsem se narodil v roce 1923 byly na světě dvě miliardy lidí, dnes je jich miliard 7 a téměř žádný politik neuvažuje nad tím že populace roste teoretiky kvadraticky. Je velmi málo těch, kteří si uvědomují že přelidnění je hlavní globální problém lidstva.Jeho kontrola by vyřešila většinu celosvětových prob lémů. Abych předešel tomu, že chci omezit populaci válkami, epidemiemi vražděním v plyových komorách musím opakovaně poznamenat,že i podle názoru demografů je řešitelná a řeší se automaticky vzděláním třetího světa. I ženy jen se základním vzděláním třeba v Africe mají v průměru něco málo přes 2 děti.

Dosud nejen lidstvo,ale vše živé řešilo přežití válkami v nichž zvítězil nejschopnější a dle přírodního zákona dokázaného Darwinem měl právo se množit, zabít nebo zotročit poražené.

Nemohu vyjímat člověka z přírodních zákonů. Patří v přírodovědné systematice mezi ssavce. Své místo jak dějiny dokazují si až do roku 1945 úspěšně dobýval válkami. Dnes již válka alespoň ta celosvětová povede k neobyvatelné planetě ve ketré se nejúspěšnější válečný vítěž množit nemůže.. Proto je nutno uvažovat o tom, čím si post nejúspěšnějšího, který bude mít právo vládnout a množit se, dobýt.

Ve válce vítězí ten nejlépe vyzbrojený.( nikoliv pravda) Protože jak výše řečeno, válka zanechá svět neobyvatelný, nutno ten poslední stupeň tedy zbrojení a války vynechat. Známe do podrobna a do dolaru ekonomickou situaci každého státu. Můžeme dát dohromady hodnocení v dolarech států a jejich koalic a říct kdo by válku vyhrál, po případě kolik má který stát zásluh na rozvoji lidstva a podle toho řídit světovou politiku. Ta ostatní hlediska v hodnocení případného vítězství, jako je odvaha, odhodlání zemřít nejen pro stát , ale třeba pro svého boha mnoho na hodnocení výsledků případné války nemění.

Máme OSN .Podle čeho bude v budoucnu rozdělovat světový prostor a energetické a surovinové zdroje když světová válka jako sebevražda  již není  k dispozici? Myslím že dělení dle počtu a hustoty obyvatel není nejlepší klíč.Ono živit se rozmnožováním by se většině můžů líbilo. Jenže jednotlivce nutno cenit podle toho jak prospívá celku. V praxi podle hospodářských výsledků jeho státu.