Konec diktatury komunistických stran Československa a SSSR.

31.1.2017

 

Konec diktatury komunistické strany Československa a SSSR..

 

Komunisté sami sebe kárali. Nedělejme komunisty z generálů, ale generály z komunistů. vychovat generála, vědce, technika inženýra, historika, spisovatele uznávaného herce nebo spisovatele trvá léta. Proto i Lenin v NEPU (nové ekonomické politice) musil povolat zpět carské úředníky, kteří udržovali chod státu, dokud si strana nevychovala své, straně oddané. Generála a vrchního velitele lze jmenovat i bez odborného vzdělání Gottwald jmenoval ministrem obrany svého zetě Čepičku. Hodnost generála a vrchního velitele patřila k tomu. Zeman zastává rovněž úlohu vrchního velitele české armády s modrou knížkou. Nebyl vojákem.

Komunisté si vážili a váží všech schopných odborníků ať z oboru vědy, techniky, umění či vojáků. Snaží se je získat do svých řad. Na tom nic nemnění výkřik: proč jich tedy tolik věznili a popravili? Američané také popravili pro prozrazení tajemství atomové pumy manžele Rozenbergerovi přední odborníky v oblasti atomových zbraní, komunisty.

Žádný čestný inteligent nebude proti svému přesvědčení sloužit zločinecké organizaci. To půjde raděj číst romány do kotelny, do kriminálu nebo na šibenici. Je těžké rozhodnutí pošpinit svou čest členstvím v takové straně. Jenže strana je taková, jací jsou její členové. Strana je taková jaký má program a jaký je konečný cíl tohoto programu. Konečný Leninův cíl, o kterém většina členů ani nevěděla a většina předních funkcionářů strany o něm záměrně mlčela, byl zánik státu jako organizovaného násilí jedné třídy nad druhou. Každý dle svých schopností, každému dle jeho potřeb. Každý člen strany mohl tuto vizi prosazovat veřejně hlásat a nemohl být za to pronásledován. Po roce 1948 vyrukovala strana s heslem. „Všichni Češi s čistým štítem do našich řad.“ Samozřejmě se toho ihned chopili ti, kteří čistý štít neměli, kolaborovali s Němci a Hitlerem a členstvím ve straně chtěli čistý štít získat. Strana s tím počítala a její prověřování v nejméně dvou létech kandidatury, po kterém teprve následovalo členství ve straně takové oportunisty odhalila. Zám inteligenty, kteří byli přijati za člena strany až po 4 leté kandidátské lhůtě. Do strany se hlásili nebo byli získáni mnozí bývalí členové všech stran. Ti tam samozřejmě chtěli prosazovat své politické přesvědčení. Později se tomu říkalo ředění strany . A nebylo lehké jim uvnitř strany v tom zabránit. Zde byla také možnost nejen dělníků ale i inteligentů stranu vést, připomínat jí její program, nutit ji k jeho plnění od diktatury proletariátu přes všelidový stát až k zániku státu jako organizovaného násilí. Proti diktatuře ve straně mohli mnohem účinněji bojovat její členové uvnitř strany, než disidenti a ti kteří stranu napadali a měnili, z venčí strany. Z nitra strany začal v Československu Dubček v roce 68 s heslem „Socialismus s lidskou tváří.“ I když to trvalo ještě 20 let, podařilo se odstranit diktaturu nejen u nás, ale i v takové komunistické velmoci jako byl SSSR. A i zde to musilo začít zevnitř strany. Musili tam být členové a vůdci, kteří to prosadili a dokonce bez boje. Byl to Jelcin a Gorbačov.

Byli ti, kteří vstoupili do strany opovržení hodní prospěcháři a zrádci? Nežili bychom bez nich dosud v diktatuře? Zvolili jsme v roce 1948 dobrovolně komunistickou stranu, ale diktátora z ní udělalo to, že jsme byli dějinami přiděleni do sféry SSSR.